Інструкції

Інструкція з виготовлення свічки за допомогою силіконової форми

Для виготовлення свічок у наших формах Вам знадобиться:

  • Силіконова форма;
  • Віск або парафін (ми рекомендуємо бджолиний віск);
  • Гніт;
  • 2 каструлі (для водяної бані) або водяна баня;
  • Канцелярські гумки

1. Підготовка форми

Перед початком роботи з формою необхідно переконатися, що форма чиста та нежирна. При необхідності промити водою, а бо мильним розчином і витерти насухо або дати висохнути. Якщо заливатимете в мокру форму можливе утворення білого нальоту і неякісний виріб.

2. Гніт

Просунути гніт через форму і зафіксувати на верхній частині (над заливним отвором). Можна прив'язати до сірника, зубочистки, спиці тощо. Гніт не повинен бути натягнутим як струна, але і не провисати. Після чого скріпити форму гумками для банкнот або будь-якими іншими методами, що не ушкоджують форму.

3. Підготовка свічкової маси

Плавити віск чи парафін необхідно на водяній бані. Температура плавлення залежить багатьох чинників. Зазвичай це 80-120 ºС. Якщо брати до уваги віск, він плавиться при температурі 64 °С, парафін плавиться при температурі 52 °С.

4. Заливання свічкової маси у форму

Після того, як свічкова маса розплавилася, акуратно заливаємо її в підготовлену форму і залишаємо остигати. Свічкову масу найкраще заливати при температурі 75-80 ºС, якщо це віск, якщо парафін 65-75 ºС в один прийом, щоб уникнути утворення «швів».

При роботі з досить складними формами, що мають зворотні кути і підсередини, рекомендується при заливанні струшувати форму, щоб свічкова маса могла потрапити в усі поглиблення і пішли повітряні бульбашки, що залишилися у формі.При відливанні великих свічок у міру остигання треба проткнути кілька разів спицею по довжині ґнота, щоб уникнути утворення повітряних бульбашок.

При заливанні великих форм, після остигання свічки утворюється невелика криниця через теплове розширення маси, яку необхідно заповнити. Розплавте масу повторно та акуратно залийте. Для того, щоб не було видно різниці між двома рівнями, рекомендуємо розливати на 10 ºС гаряче, ніж минулого разу.

5. Охолодження форми та вилучення свічки

Коли свічка затвердіє її можна обережно виймати. За допомогою ножа з поверхні виробу зрізають нарости (якщо такі є), що утворилися в місці стику форми. Потім свічку кладуть на стіл для подальшого остигання. При цьому слід уникати різких коливань температури повітря та струсів.

Форму очищають від маси свічки та промивають (якщо є така необхідність) і можна повторно використовувати. Якщо використовується нерозбірна форма, слід дочекатися повного охолодження і затвердіння свічки, потім іноді потрібно тривалий час.

Оскільки наші силіконові форми еластичні та міцні, готовий виріб Ви зможете дістати без проблем.

Увага: при роботі з формою не допускається застосування гострих інструментів, які можуть пошкодити форму, та значних зусиль при розсуванні та згинанні форми.